بازديد رئيس سنديكاي پزشكي سوريه و هيئت همراه از بيمارستان فوق تخصصي نورافشار

طی بازدید رئيس سنديكای پزشكي سوريه از بيمارستان فوق تخصصي نورافشار:

این بیمارستان برای درمان بيماران سوری اعلام آمادگي کرد

طی بازدید رئيس سنديكای پزشكي سوريه از بيمارستان فوق تخصصي نورافشار؛ این بیمارستان برای درمان بيماران سوری اعلام آمادگي کرد

به گزارش روابط عمومی بيمارستان فوق تخصصي بازتواني نورافشار، روز گذشته رئيس سنديكای پزشكي سوريه به همراه 32 پزشك متخصص از بيمارستان فوق تخصصي نورافشار بازديد كردند.

در این بازدید، دکتر محمد نعيمي پور؛ عضو هيئت مديره و مدیر عامل بيمارستان نورافشار ضمن ابراز همدردي با مردم مظلوم و ستم ديده سوريه به معرفی این بیمارستان پرداخت و گفت: اين بيمارستان در سال 1339 به هلال احمر وقف شد و با پيگيري‌هاي صورت گرفته مبني بر درمان رايگان كودكان مبتلا به بيماريهاي مغزي CP و تلاش‌های واقف، اين موقوفه به بهترين كادر پزشكي وپرستاري و از لحاظ گستردگي، بزرگترين و از لحاظ تجهيزات، كاملترين مجتمع درماني بازتواني پزشكي منطقه خاورميانه تبديل شده است.

وی افزود: در سال گذشته تعداد بسیاری از كودكان مبتلا به بيماري CP به طور كاملا رايگان در اين بيمارستان بستري و طول درمان و بهبودي خود را طي كرده و مرخص شده اند که در این راستا با برنامه‌ريزي هاي صورت گرفته بيماراني از همه استان‌ها ویزیت شده‌اند.

اخذ رتبه یک بیمارستان نورافشار هلال احمر از وزارت بهداشت

نعيمي پور خاطر نشان کرد: با توجه به اينكه طبق ارزيابي هاي صورت گرفته از سوي وزارت بهداشت درمان آموزش پزشكي و دانشگاه شهيد بهشتي اين بيمارستان در اعتبار سنجي دو ماه پيش توانسته است كه رتبه يك را اخذ کند.

وی به معرفی ديگر مراكز درماني این بیمارستان اشاره کرد و گفت: يكي از نقاط قوت اين بيمارستان تجهيزات كارآمد و به روز است كه با به‌كارگيري پزشکان متخصص، مجرب و نیز متخصصان حرفه‌اي اعم از جراح، پزشك، پرستار و غیره توانسته است عمل هاي مهم و موفق آميزي را توسط جراحان معروف بين المللي انجام دهد.

نعیمی پور با تاکید بر پايين بودن هزينه‌های درمان و به‌صرفه اقتصادي در بیمارستان نورافشار، تصریح کرد: يكي ديگر از اقدامات بيمارستان نور افشار، راه اندازي و اخذ مجوز توريست درماني IPD است كه از ماه‌هاي گذشته شاهد حضور چشمگير بيماراني از كشور عراق و ديگر كشورهاي همسايه بوديم.

وی همچنین يادآور شد: جمهوري اسلامي ايران بر پايه اصول هفتگانه بي غرضي،بي طرفي، استقلال، خدمت داوطلبانه، بشر دوستي، يگانگي، جهان شمولي و صلح در جهان، دوست و خيرخواه مردم و دولت سوريه است و در این راستا برای درمان و پذیرایی همه جانبه بيماران سوری در اين مركز درماني آماده هستيم.

نیازمندیم تا از تجربيات عوامل اين بيمارستان برای درمان بیماران سوری استفاده كنیم

همچنین طی این بازدید دكتر عبدالقادر الحسن؛ رئيس سنديكاي پزشكان سوريه، ضمن تشكر از كمك مردم و دولت ايران در اتفاقات پيش آمده کشور سوريه، اظهار داشت: ما در تلاش هستيم با توجه به گستردگي و آسيب‌هاي انساني بر جاي مانده از جنگ نیازمندیم تا از تجربيات عوامل اين بيمارستان استفاده كرده تا بتوانيم خدمات بهتري را ارائه دهيم.