به وب سایت بیمارستان نور افشار خوش آمدید

درباره ما

دانلود كتابچه معرفي بيمارستان1

 

دانلود كتابچه معرفي بيمارستان2

 

 

بیمارستان نورافشار اولين بيمارستان بازتواني و پزشكي ورزشي در سطح منطقه است كه تحت توليت جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران و با حمايت علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي اداره مي‌شود.

بيايد همه واقف باشيم.


وَمَا تُقَدِّمُوا لِأَنفُسِکُم مِّنْ خَیْرٍ تَجِدُوهُ عِندَ اللَّهِ هُوَ خَیْرًا وَأَعْظَمَ أَجْرًا
"و آنچه از عمل خیر برای خود پیش می‌فرستید آن را در نزد خدا نیکوتر و با پاداشی بزرگ تر خواهید یافت."
(سوره مزمل آیه ۲۰)

 

وقف سنتي حسنه و ديرينه است كه انسانهاي پاكنهاد و دورانديش براي تداوم و باز نگهداشتن پرونده اعمال خير خود تا روز قيامت در راه خداوند بخشي از دارائي‌ها و اموال خود را براي انسانهاي نيازمند تخصيص ميدهند.
روايت است از حضرت رسول اكرم كه ميفرمايند وقتي انسان از اين دنيا ميرود پرونده اعمال او بسته ميشود و ديگر پاداشي براي او نميايد مگر در سه مورد: صدقات جاريه ، علمي كه از آن نفع برده شود و فرزند صالحي كه برايش دعا كند.
مرحوم آقاي ابوالحسن نورافشار در سال 1339 باغ جمال آباد و خانه مسكوني خود را براي احداث مركز بهداشتي درماني جهت كودكان فلج و اشخاص ناقص‌العضو وقف نمود و اكنون بيمارستان فوق تخصصي موقوفه نورافشار به همت و توليت جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران با بهترين استانداردها احداث گرديده و خدمات پزشكي ، توانبخشي و بازتواني را ارائه مينمايد.
بسياري از افراد و خانواده‌هايي كه فرزندان و كودكان معلول دارند از قشر كم درآمد جامعه هستند و به علت عدم آگاهي و دسترسي به خدمات پزشكي لازمه در هنگام تولد دچار اين مشكل شده‌اند.اكنون خدمات توانبخشي و بازتواني بدون پرداخت هيچ هزينه‌اي و رايگان در بيمارستان موقوفه نورافشار صورت ميگيرد وليكن هزينه‌هاي جانبي و نگهداري اين كودكان در محل زندگيشان سرشار از هزينه‌هاي هنگفتي ست كه از عهده خانواده ايشان خارج است و لذا نياز به كمك هاي مستمر مالي و داروئي دارند كه از عهده مراكز بهداشتي درماني و تربيتي نيز بر نميايد، لذا بدين وسيله از همه افرادي كه مايلند در اين صدقه جاريه سهمي داشته باشند دعوت مينمايد تا با اعلام آمادگي براي حمايت يك يا چند كودك تحت درمان اين بيمارستان آنان را مورد تفقد و سرپرستي خود قرار دهند.

 

 فرم مربوط به خيرين

تاریخچه

بیمارستان نورافشار در طول حیات چندین ده ساله خود فراز و فرودهای بسیاری به خود دیده است. اولین بار این فضا که به قصر جمال آباد شهرت داشت توسط مرحوم ابوالحسن نورافشار به آسايشگاه كوچكی جهت نگهداری رایگان کودکان مبتلا به فلج اطفال رها شده در خیابان‌های تهران در آمد.
در تاريخ 30/9/1339 مرحوم نورافشار اين قصر را با كليه متعلقات شامل چهار هکتار فضای باغی و قنات اختصاصی، وقف جمعيت شير و خورشيد سرخ ايران نمود و از آن به بعد اين مكان رسماً به عنوان آسايشگاه مفلوجين نورافشار نامگذاري و تحت مديريت جمعت مذكور و سرپرستي افتخاري مرحوم نورافشار شروع به فعاليت کرد.

کلنگ احداث بیمارستان عمومی در این مکان توسط مرحوم نورافشار زده شد اما این بیمارستان که واقف آن افتتاحش را ندید در سال 1355 با وسعت حدود 4500 متر مربع و با بخش‌هاي تخصصي جراحي ارتوپدي، توانبخشي، فيزيوتراپي، هيدروتراپي، آزمايشگاه و راديولوژي افتتاح و راه‌اندازي شد.

پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران مدیریت بیمارستان مدتی در اختیار وزارت بهداری و بهزیستی قرار داشت و در طول جنگ تحمیلی نیز تحت نظارت بنیاد شهید، مکانی برای مداوای مجروحین جنگی بود. پس از جنگ نیز این مکان برای مدتی به عنوان آسایشگاه جانبازان تحت نظر بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی مورد استفاده قرار گرفت.
با پیگیری‌های انجام شده توسط مسؤولین وقت جمعیت هلال احمر، بیمارستان نورافشار در تاريخ 31/5/1379 مجدداً در اختیار جمعیت قرار گرفت اما با توجه به فرسودگی بیمارستان، تصمیم به نوسازی و توسعه بیمارستان گرفته شد.
این پایان سرنوشت پر فراز و نشیب بیمارستان نورافشار نبود. زمانی که بیمارستان تقریباً نیمه کاره رها شده بود؛ چندین طرح برای راه‌اندازی آن ارایه شد. کاربری بیمارستان از بیمارستان عمومی به تخصصی تغییر یافت و در این بین برای مدتی قرار شد در این محل بیمارستان سوختگی افتتاح شود.
در نهایت این بیمارستان با پیگیری‌های مجدانه دکتر ابوالحسن فقیه رئیس و دکتر محمد عباسی دبیر کل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و با حمایت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در اردیبهشت ماه 1392 با وسعت حدود 22000 متر فضای درمانی و اداری به عنوان اولین بیمارستان بازتوانی و پزشکی ورزشی خاورمیانه مجدداً راه‌اندازی شد.

چشم‌انداز

معتبرترین بیمارستان فوق تخصصی به واسطه ارایه بالاترین مراقبت‌های ایمن، با کیفیت و بیمار محور در سطح کشور بیمارستان منتخب و بهترین مرکز ارجاع بیماران دارای مشکلات حرکتی شامل اختلالات عضلانی اسکلتی و ستون فقرات در سطح کشور به خاطر نوع و کیفیت خدمات بیمارستان منتخب ورزشکاران و بهترین مرکز ارجاع ورزشکاران آسیب دیده در سطح کشور به خاطر نوع و کیفیت خدمات مرکزی شناخته شده در حیطه آموزشی، درمانی و پژوهشی در زمینه بازتوانی و پزشکی ورزشی در سطح قاره آسیا

آدرس و شماره تماس

تلفن تماس خط ويژه:  7582 

فکس: 22824060

آدرس پستي: تهران، ميدان شهيد باهنر (نیاوران)، خيابان شهید پورابتهاج، خيابان شهيد خداوردي، انتهای خيابان شهيد صادقين (17 غربي)، بيمارستان نورافشار

ایمیل بیمارستان: این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

دسترسي به بيمارستان:

مسیر شماره یک: ميدان شهيد باهنر (نیاوران)، خيابان شهید پورابتهاج، خيابان شهيد خداوردي، انتهای خيابان شهيد صادقين (17 غربي)، بيمارستان نورافشار

مسیر شماره دو: بزرگراه امام علی (ع)، بزرگراه ارتش غرب، میدان ارتش، خیابان شهید موحدی، خیابان سباری، خیابان شهید پورابتهاج، خيابان شهيد خداوردي، انتهای خيابان شهيد صادقين (17 غربي)، بيمارستان نورافشار

مسیر شماره سه: انتهای بزرگراه شهید صیاد شیرازی، خیابان صنایع، خیابان شهید لنگری، میدان ارتش، خیابان شهید موحدی، خیابان سباری، خیابان شهید پورابتهاج، خيابان شهيد خداوردي، انتهای خيابان شهيد صادقين (17 غربي)، بيمارستان نورافشار