به وب سایت بیمارستان نور افشار خوش آمدید

آئین تجلیل از پیشکسوتان جمعیت هلال‌احمر

 

 

IMG 5369

 

 

 

 

بازنشستگی در هلال احمر‌ معنا ندارد

به گزارش روابط عمومي بيمارستان نورافشار ، دکتر علی‌اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال‌احمر در مراسم تقدیر از بازنشستگان هلال احمر با تبریک هفته دولت، گفت: بر اساس تفاهمی که میان دولت و مردم وجود دارد روز به روز شاهد تعالی ایران اسلامی هستیم. ما نیز تمام تلاش خود را برای تامین رفاه کارکنان و بازنشستگان در نظر گرفته‌ایم و می‌دانیم حقوق و مزایای شما در حد قابل قبولی نیست، اما با توجه به کمبود اعتبار و مشکلات ساختاری تلاش خواهیم کرد که در حد بضاعت رفاه و آسایش بیشتری را برای شما تامین کنیم.

وی با اشاره به ترویج فرهنگ وقف افزود: بعد از ۶۵ سال نام نورافشار برای همه ما آشناست و این نشان دهنده پویایی فرهنگ وقف است و افتتاح‌هایی که امروز با تلاش شما در بیمارستان نورافشار شاهد آن بودیم، آغاز راه بود و باید مسیر را ادامه دهیم.

ايشان با اشاره به ضرورت بهره گرفتن از تجارب بازنشستگان، گفت: پیشکسوتان باید دست ما را بگیرند تا از این مسیر سنگلاخ عبور کنیم. باید فعالیت‌های داوطلبانه را گسترش دهیم . هلال احمر نهاد، تشکل یا سازمان انتفاعی نیست و حرمت و‌ اعتبار خود را از مردم کسب کرده است و اگر مردم را از جمعیت جدا کنیم، به تنهایی معنا ندارد، این اتصال و ارتباط با  مردم است که هلال احمر را شکل داده است. پس باید تلاش کنیم بازنشسته‌ها را به سمت خود جذب کنیم و آبرویی که بازنشسته‌ها با تلاش و پشتکار خود به ما داده‌اند به دیگران منتقل کنیم و مسیر  حرکت جمعیت همواره به سمت تعالی باشد.

وی افزود: همه ما باید برای ارتقا و حفظ حیثیت جمعیت هلال احمر تلاش و سرمایه های انسانی و اجتماعی را در کنار هم جمع کنیم. این سرمایه انسانی در حوادث غیرمترقبه زیادی تجربیات کسب کرده است و گنجینه‌ای ارزشمند محسوب می‌شود. امیدوارم همه ما حافظ خوبی برای سرمایه های انسانی جمعیت باشیم و روز به روز آن را ارتقا دهیم. وظیفه همه سازمان‌ها از جمله هلال‌احمر این است که مسیری را انتخاب کند که ارتباط ما با بازنشستگان مستمر باشد، چراکه بازنشستگی در جمعیت هلال احمر معنا ندارد. همه ما بعد از اتمام مسئولیت اداری یا پرسنلی سفیران و داوطلبان جمعیت هلال احمر در جامعه هستیم.

 

فرهنگ وقف همتراز با شهادت است

رئیس هیات امنای بیمارستان نورافشار هم آئین تجلیل از پیشکسوتان جمعیت هلال‌احمر گفت: مرحوم نورافشار ۶۵ سال قبل ۳ هکتار فضای زندگی خود را وقف کودکان ذهنی – حرکتی کرد و ما خود را در قبال اقدام خیر وی مسئول می دانیم. فرهنگ وقف از نظر من همتراز با شهادت و هر دوی آنها ماندگار و پایدار است و خداوند مسیر را برای رسیدن به آن سهل و آسان می کند.

داریوش سودی افزود: کاری که برای خدا باشد، رسیدن به آن سهل و آسان می‌شود و ما این را در گرفتن سه هکتار سند بیمارستان تجربه کردیم که در ۲۴ ساعت سند ۶۵ ساله تک برگی صادر شد. ما امروز افتخار داریم که مجتمع رفاهی بیمارستان را در آئین تجلیل از بازنشستگان افتتاح می‌کنیم. اتفاق‌هایی که می بینید ناشی از تلاش همه دوستان از  جمله رئیس جمعیت هلال احمر، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر و… است.

 

افتتاح کلینیک پایش سلامت و مجتمع رفاهي کارکنان جمعیت هلال احمر

رئیس بیمارستان نور افشار گفت: بیمارستان نور افشار متعلق به همه اعضا و کارکنان جمعیت هلال احمر است و باعث افتخار است که امروز خود آنها این مجموعه را افتتاح می کنند.

مجید نوری افزود: تلاش من و همکارانم این است که روز به روز خدمات بیمارستان نور افشار را افزایش دهیم. در مدت ۶ ماه حدود ۲۵ پروژه با همکاری همه عزیزان افتتاح شد.

وی گفت: نورافشار به عنوان بیمارستان مرکزی جمعیت است و هموطنان می توانند در این بیمارستان بهترین خدمات را با هتلینگ عالی دریافت کنند و این خدمات با بیمه تکمیلی و بدون دریافت فرانشیز انجام می شود. از هفته آینده نیز کلینیک پایش سلامت به بازنشسته‌ها و مدیران و بقیه اعضای جمعیت هلال احمر خدمت می دهد.

در این مراسم از ۴۵ نفر از بازنشستگان جمعیت که در جمعیت هلال احمر استان تهران، سازمان امداد و نجات، معاونت توانبخشی، سازمان داوطلبان، سازمان جوانان و ستاد جمعیت هلال احمر فعالیت داشتند، تقدیر شد.

 

 

1 1 1 2 1 4
1 11 1 16 1 10