گرامیداشت روز جهانی بهداشت دست در بیمارستان نورافشار

امروزه و با توجه به شرایط پاندمی ویروس کرونا، بهداشت دست به يك اولويت جهاني براي نجات جان انسان ها و ارایه خدمات درماني ايمن و با كيفيت تبديل شده است. در همین راستا است که در روز جهانی بهداشت دست يك تعامل سازنده با تمامی کارکنان بيمارستان به ويژه در بخش های درماني و ديگر افراد برای رعايت بهداشت دست ايجاد می شود تا بر اين نكته تاکید گردد، كه چگونه کارکنان با رعايت بهداشت دست مي توانند نقش مهمي در بهبود وضعيت درمان بيماران داشته باشند.

شعار امسال سازمان بهداشت جهانی، ” ثانیه ها نجات بخش زندگی – دستانتان را بشویید » نیز بر نقش مهم این امر در جلوگیری از انتقال عفونت تاکید دارد.

انتقال عفونت از راه دست يکی از شايع ترين روش های انتشار عوامل عفونی در واحدهای مراقبت سلامت است و  بهداشت دست ها، راهی موثر برای پيشگيری از انتقال عفونت ها بين کارکنان و بيماران است.

با هدف ترویج فرهنگ شستشوی دست در بین کارکنان و مراجعین و بزرگداشت این روز و همچنین با توجه به اينكه اكنون بيش از هر زمان ديگري باید بهداشت دست را هنگام مراقبت از بيمار رعايت نمود،لذا بمناسبت این روز و گراميداشت آن ضمن تقدير و تشكر از زحمات کارکنان بخش های مختلف بیمارستان، محلول های ضدعفونی دست در بین کارکنان و برخی همراهان بیماران توزیع شد و آموزش مراحل ضد عفونی دست ها بوسیله ی محلول های ضدعفونی دست به صورت عملی و تئوری انجام شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X