ﺑﯿﻤﺎرﺳﺘﺎن فوق تخصصی ﻧﻮراﻓﺸﺎر ﺑﺎ دارا بودن دو بخش ICU1 , ICU2  و 16 تخت مراقبت های ویژه و همکاری پزشکان رشته های تخصصی و فوق تخصصی، شرایطی ایده آل برای مراقبت و بهبود شرایط بیماران نیازمند خدمات و مراقبت های ویژه را فراهم آورده است. با استفاده از این امکانات ویژه و منحصر به فرد، بیماران نیازمند مراقبت های ویژه در اسرع وقت تعیین تکلیف شده و تحت مراقبت قرار می گیرند.

یکی از بخش‌های مهم بیمارستان‌های فوق تخصصی نورافشار بخش جراحی می‌باشد که بیمارانی که نیازمند عمل جراحی می‌باشند در این بخش‌ بستری شده و بعد از انجام عمل جراحی توسط بهترين جراحان نامی و مجرب كشور با امكانات و تجهيزات پيشرفته و بهره گيري از مراقبت پرستاری حرفه‌ای و پرستاران دوره دیده بهره مند شده و دوره بعد از عمل را سپری نمایند.

همچنین این بيمارست با در اختیار داشتن 5 تالار جراحی مجزا ، دو بخش مراقبت هاي وي‍ژه و بخش های بستری، ‌شرايط مناسبي را براي حضور بيماران در اين بيمارستان فراهم كرده است.در اين مركز بيشتر اعمال جراحي به صورت كم تهاجمي و به روش آرتروسكوپيك و آندوسكوپيك انجام مي شود. که برش هاي كوچك جراحي و بازگشت سريع تر از مزاياي اين روش جراحي است.

بخش تصویربرداری و سی تی اسکن بیمارستان فوق تخصصی نورافشار با بهره گیری از بهترین و به روز ترین تجهیزات تصویربرداری و سونوگرافی،  شرایط مناسبی را برای مراجعین و بیماران محترم فراهم كرده است.

این مركز با ارائه خدمات جامع و دقیق به صورت شبانه روزی و در زمینه تصویربرداری پزشكی در بخش های رادیولوژی، سی تی اسكن و سونوگرافی در تلاش است تا با پاسخگویی مناسب به نیازهای مراجعین موجبات رضایت آنان را فراهم کند.

از ویژگی های منحصر به فرد مرکز تصویربرداری نورافشار، برخورداری از دستگاه های تصویربرداری نوین و مدرن با امكانات پیشرفته است. همچنین این مركز از جمله مراكزی است كه كلیه پروتكل های بهداشتی منطبق بر توصیه نامه های وزارت بهداشت را به طور كامل انجام می دهد.

برای اطلاع از خدمات و تجهیزات این مجموعه به بخش تصویربرداری و سی تی اسکن مراجعه کنید

در دپارتمان توانبخشي بيمارستان فوق تخصصي نور افشار تلاش مي شود تا با تمركز بر افزايش كيفيت زندگي و حفظ شان و منزلت بيمار به ارتقاء سطح كارايي شخص و درمان او، كمك شود. بدون شك دستيابي به اين هدف جز با فراهم نمودن تيم پزشكي مجرب و نيروي انساني متخصص و برنامه اي منسجم و سازمان يافته امكان پذير نخواهد بود.
بيمارستان نور افشار به عنوان تنها بيمارستان فوق تخصصي توانبخشي در كشور به عنوان مجموعه اي كامل و با رويكرد ارائه خدمات به كودكان و بزرگسالان كم توان و ناتوان به منظور دستيابي آنان به يك زندگي مستقل در جامعه مي پردازد.
اين بخش مجموعا داراي 16 كابين است كه به مدرن ترين تجهيزات الكتروتراپي، مكانوتراپي، ليزر پرتوان، شاک ويو، مگنت، RTMS و … مجهز شده است. 

همچنین در بخش توانبخشی کودکان بیمارستان نورافشار در راستای اهداف واقف تمامی خدمات( کاردرمانی، گفتار درمانی، بازی درمانی، فیزیوتراپی، روانشناسی بالینی) به صورت رایگان برای کودکان کم توان ذهنی و حرکتی ارائه می شود.
كادر تخصصي در توانبخشی بزرگسالان بيمارستان نور افشار، خدمات زير را ارائه مي دهد:
كاردرماني
گفتار درماني
ارتوپدي فني
فيزيوتراپي
آب درماني
شنوايي سنجي
درمان بي اختياري ادرار

بخش آزمایشگاه بیمارستان فوق تخصصی نورافشار، آماده ارائه خدمت و پذیرش مراجعین سرپایی و بیماران بستری به صورت همه روزه و در کلیه ساعات شبانه روز می باشد. در این بخش آزمایش های تخصصی و فوق تخصصی و همچنین آزمایش های روتین، توسط متخصصان مجرب و با بهره گیری از مدرن ترین تکنولوژی های روز دنیا، همه روزه به بیماران محترم خدماتی از قبیل نمونه گیری،خون شناسی، بیوشیمی، هورمون شناسی، تجزیه مایعات بدن و آنالیز ادرار، انگل شناسی، میکروب شناسی، پاتولوژی، بانک خون و…. ارائه می کند.
 انجام تست های روتین و تخصصی به صورت اورژانس
 آزمایش تشخیص مولکولی کرونا ویروس جدید (PCR 19-COVID)
 جوابدهی آنالین
 انجام تست های غربالگری بارداری و پاپ اسمیر