جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ارائه بیش از 67 هزار خدمت پاراکلینیکی در بیمارستان فوق تخصصی نورافشار

ارائه بیش از 67 هزار خدمت پاراکلینیکی در بیمارستان فوق تخصصی نورافشار

رئیس بیمارستان فوق تخصصی نورافشار از ارائه 67 هزار خدمت پاراکلینیکی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فوق تخصصی نورافشار، دکتر فتانه عابدی، رئیس این بیمارستان در مورد مهمترین اقدامات صورت گرفته از ابتدای سال 1402 تاکنون گفت: مرکز توانبخشی کودکان بیمارستان نورافشار در راستای نیت واقف کلیه خدمات توانبخشی از جمله کاردرمانی جسمی و ذهنی، گفتاردرمانی، روانشناسی و فیزیوتراپی را به کودکان نیازمند این خدمات از سراسر کشور و همچنین اتباع به صورت رایگان ارائه می دهد.

دکتر عابدی در ادامه افزود: از ابتدای امسال با تاکیدات رئیس جمعیت هلال احمر این بخش توسعه پیدا کرد و اکنون با افزایش تعداد کابین های درمانی و تیم های درمانگر در دو نوبت صبح و عصر ظرفیت خدمات این بخش تا 4 برابر افزایش یافته است. همچنین تمامی کودکان مراجعه کننده به این بخش از سوی فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان ویزیت رایگان می شوند.

وی با اشاره به تامین نیازهای تجهیزاتی بیمارستان از طریق درآمد های داخلی گفت: با تلاش همکاران خرید تجهیزاتی از جمله، دستگاه کرانیاتوم، دریل و اره ارتوپدی، پمپ آرتروسکوپی،  شیت و ماندرن، کریستون پانچ و کپنوگراف که از مهم ترین آن هاست، با اعتباری بالغ بر 23 میلیارد ریال صورت گرفته است.

دعوت از پزشکان و جراحان متخصص و فوق تخصص، نوسازی بخش های بستری و خرید تجهیزات رفاهی، ایجاد امکان نوبت دهی اینترنتی پزشکان در وبسایت بیمارستان و سه زبانه شدن وبسایت، ارسال پاسخ آزمایشگاه و تصویربرداری از طریق پیامک برای بیماران، انتقال بخش کلینیک به ساختمان درمان و بخش آندوسکوپی به داخل کلینیک بیمارستان، ساخت نمازخانه در طبقات ساختمان درمان، نصب دستگاه کش لس یا خودپرداز غیرنقدی در بخش های مختلف، از دیگر اقداماتی است که در راستای رفاه و رضایتمندی مراجعه کنندگان، افزایش کیفیت خدمات و سرعت بخشیدن به روند پذیرش و ترخیص بیماران انجام شده است.

رئیس بیمارستان فوق تخصصی نورافشار، با اشاره به کسب درجه یک اعتبار بخشی بیمارستانی، تصریح کرد: از دیگر افتخارات این بیمارستان که نتیجه تلاش های تمامی کارکنان در راستای ارائه خدمات با کیفیت و اجرای دقیق استانداردهای ملی وزارت بهداشت است، کسب رتبه درجه یک اعتباربخشی بیمارستانی در چندین سال متوالی است که نشان دهنده علت رضایتمندی مراجعین و بیماران از خدمات بیمارستان است.

دکتر عابدی ضمن تشریح فعالیت های بیمارستان، افزود: در این مدت 67 هزار و 400 خدمت پاراکلینیکی به بیماران ارائه شده است که بخش اعظم آن مربوط به حوزه توانبخشی شامل کاردرمانی، گفتاردرمانی، آب درمانی، فیزیوتراپی، پزشکی ورزشی و توانبخشی کودکان است.

وی ادامه داد: بخش توانبخشی کودکان بیمارستان در حال حاضر به بیش از 200 کودک خدمات رایگان ارائه می دهد که تعداد این خدمات از ابتدای امسال بیش از  9 هزار و 140 خدمت است.

دکتر عابدی با اشاره به اینکه این بیمارستان دارای 4 اتاق عمل مجزا و مجهز است، افزود: بیش از 3700 عمل جراحی در بازه زمانی یاد شده در این بیمارستان صورت گرفته که بخش قابل توجهی از آن در حوزه های ارتوپدی، مغزو اعصاب و لاپاراسکوپی انجام شده است.

دکتر عابدی در پایان با تاکید بر روند رو به رشد و بهبود شرایط بیمارستان ابراز امیدواری کرد و گفت: برنامه ریزی های لازم به منظور راه اندازی بخش های مختلف درمانی از جمله خون، شیمی درمانی، سلول درمانی، دیالیز و همچنین توسعه و افزایش تخت های اتاق عمل انجام شده است. همچنین موافقت اصولی برای بهره برداری اکثر این بخش ها در حال حاضر دریافت شده است.

اشتراک گذاری برای دوستان

Facebook
LinkedIn
Twitter
Telegram
Print
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *