بیمارستان نورافشار به قطب خدمات توانبخشی تبدیل می شود

بیمارستان نورافشار به قطب خدمات توانبخشی تبدیل می شود

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: باید در این بیمارستان در حوزه درمان و توانبخشی توجه شود تا به سمت نیت واقف پیش برویم، اگر یک خدمت انحصاری انجام دهیم باعث فعال شدن سایر بخش ها خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فوق تخصصی نورافشار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر پیر حسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در جریان بازدید از بیمارستان نور افشار که به مناسبت روز پرستار انجام شد، گفت: باید برنامه ریزی لازم را انجام دهیم تا مشکلات بیمارستان نورافشار برطرف شود، به مشکلات تمام بخش های بیمارستان رسیدگی و به نیروی انسانی فعال در بیمارستان توجه شود.

دکتر کولیوند با تاکید بر اینکه به بیماران گفته شود که مرحوم نورافشار این زمین را وقف کرده است، خاطرنشان کرد: ما باید فرهنگ کمک کردن و داوطلبی را در کشور اشاعه دهیم، ارائه این آموزش ها به جوانان در تقویت روحیه آنها تاثیر گذار است.

رئیس جمعیت هلال احمر توضیح داد: ظرفیت این بیمارستان را نباید فقط در تهران ببینیم، بیمارستان نورافشار ظرفیت ارائه خدمات درمانی و توانبخشی در تمام کشور و حتی حوزه بین الملل را هم دارد.

دکتر کولیوند با بیان اینکه باید در این بیمارستان در حوزه درمان و توانبخشی توجه شود تا به سمت نیت واقف پیش برویم خاطر نشان کرد: اگر یک خدمت انحصاری را انجام دهیم باعث فعال شدن سایر بخش ها خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر با انتقاد از اینکه نباید تصور شود که بخش اطفال و ارائه خدمات درمانی در این حوزه سود آور نیست، توضیح داد: سرمایه گذاری در این بخش سایر بخش ها را هم فعال می‌کند. باید یک خدمت خاص در این بیمارستان تاکید کرد تا به یک قطب در آن خدمت تبدیل شود.

کولیوند در ادامه این برنامه از بخش های مختلف بیمارستان دیدار و از خدمات پرستاران و پزشکان تشکر کرد و گفت: پرستاری کاری ارزشمند و تخصصی است و وجود پرستاران برای جامعه بسیار ارزشمند است. صص

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: وجود پرستاران برای جامعه پربرکت و شفابخش است و نقش مهمی در حفظ سلامت کشور دارند. امروز همه خانواده هلال‌احمر از پرسنل بیمارستان نورافشار تا داوطلبان و نجاتگران، در تلاش هستند تا باری از دوش مردم برداشته شود، با وجود اینکه خود در زندگی با سختی‌های زیادی مواجه هستند.

دکتر فتانه عابدی رئیس بیمارستان نورافشار در ادامه این نشست گفت: بیمارستان نور افشار به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی برای مردم شناخته شده نیست ولی ظرفیت خیلی بالایی دارد. جذب بیمار از سایر کشورها تحت عنوان توریسم سلامت و تبلیغات برای شناساندن خدمات این بیمارستان در دستور کار ما قرار گرفته است.

پیمان نامدار سرپرست معاونت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر  نیز در ادامه این نشست گفت: یکی از مشکلاتی که ما هم اکنون داریم این است که خدمات اورتوپد فنی را هلال احمر ارائه می دهد ولی هنوز این خدمات بیمه نیستند. مطالبه ما از وزارت بهداشت به عنوان متولی امر این است که از بیمه‌ها بخواهد، کاردرمانی بیمه بشود.

اشتراک گذاری برای دوستان

Facebook
LinkedIn
Twitter
Telegram
Print
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *